Rozhodování

Na začátku volby pro P9 Lite od Huawei bylo rozmýšlení o novém mobilním telefonu s Androidem. Původní představa, že by se mělo jednat o kompaktní telefon s úhlopříčkou kolem 4.7 palců, vzala rychle za své. Já osobně například považuji jako rozumný kompromis, pokud se týká pohodlného dotykového ovládání a ještě snesitelných rozměrů, úhlopříčku kolem 4.5-4.7‘‘ Bohužel to vypadá, že tato kategorie je pro výrobce smartphonů v současné době málo zajímavá a mají většinou nějaký takový model pouze v nejnižší třídě. Což je podle mě trochu škoda, protože ne každý potřebuje velký displej a s rozměry nad pět palců může často vznikat praktický problém třeba v létě, když jde člověk ven hodně na lehko.

Mé požadavky, které by měl nový mobil splnit, se nakonec ustálily na minimálně Android 6, 3GB paměť, 16GB úložiště, plná podpora LTE, alespoň trochu slušná výdrž a pokud možno NFC.

V době rozhodování si nešlo nevšimnout poměrně masivní reklamní kampaně Huawei na nový vlajkový smartphone P9 (jejíž tváří byl mimochodem Jaromír Jágr). Od číňanů mě již dříve zaujal předchozí model P8. Sám jsem sice cítil nedůvěru k mobilům této značky, ale na druhou stranu nadšené zkušenosti majitelů mě nutili čas od času pokukovat, co je nového. Po tom, co jsem rezignoval na rozměry, jsem tedy zařadil novinku Huawei do bližšího výběru a také začal sledovat recenze.

 

Porovnáváním katalogových údajů a průzkumem recenzí jsem stále více sám sebe přesvědčoval, že nějakou čínskou značku zkusím. A tohle byla také chvíle, kdy jsem si všiml zajímavé odlehčené verze P9 lite. Na první pohled se od sebe příliš neliší (což jsem si zašel ověřit a osahat do prodejny), výraznější rozdíly jsou pak v hardware a hlavně v ceně. Zatímco vlajková loď se v oficiální distribuci prodávala za nějakých 13 tisíc, Lite verze za necelých 7 ticíc korun. Váhání zjednodušil i fakt, že rozdíly nejsou ve výbavě, ale prakticky jen ve výkonu (méně paměti a slabší procesor). Kovové tělo je nahrazeno (povedeným) plastem, kovový je pouze rámeček a vlajková loď má dvojitý foťák lákající na logo Leica.

Zajímavý se během mého rozhodování ukázal ještě kovový model Honor 7 Lite, což by měl být také Huawei, jen jinak pojmenovaný a o dalších 1000Kč levnější. Ovšem za cenu horšího displeje a chybějící NFC čtečky. A pokud se týká designu, P9 Lite se mi nakonec líbí mnohem více.

Možná bych se vlastně nechal zlákat i ke koupi staršího Huawei P8 Lite, který papírově vypadá i s pomalejším procesorem stále dobře, je pro něj oficiálně dostupný Android 6 a díky novince se prodává již pod 5000Kč. Rozhodnutí mi kazila malá kapacita baterie a čtečka otisku prstů je nakonec také lákadlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *