Kupuji P9 Lite a první dojmy

Své rozhodnutí proč telefon od Huawei jsem rozebral v předchozím zápisku. P9 Lite je tak moje první zkušenost s čínskou značkou a jasně, nějaké předsudky a obavy o celkovou spolehlivost byly. Oficiální zastoupení značky i autorizovaný záruční servis zde sice máme, ovšem tím je společnost Britex s.r.o. A po zkušenosti se záručním servisem předchozího smartphonu LG u Britexu, bych nerad nějaký další servis s nimi řešil.

Pak už to šlo rychle, rozhodl jsem se pro zlatou verzi, projet na Heureka ceny, dostupnost a druhý den byl doma. Z různých důvodů upřednostňuji oficiální distribuci před „šedým“ dovozem, objednával jsem u TS Bohemia s dopravou zdarma.

První rozbalení

Bílou jednoduše čtvercovou krabičku zdobí zlaté logo a i přes svou strohost působí čistým elegantním dojmem. Více zvědav jsem ovšem na obsah uvnitř a po otevření jako první spatřím samotný telefon. Zbytek balení je schován až pod vkladem s telefonem v jednotlivých menších krabičkách. Je tu USB nabíječka s klasickým mikro USB kablikem, pecková sluchátka (která jsou spíše obyčejná a mě osobně z nich bolí uši), brožurky a špendlík na vyjmutí slotu pro SIM karty. Baterie není uživatelsky vyměnitelná.

P9 Lite / Krabička

Zlaté provedení P9 Lite sluší, mobil vypadá opravdu elegantně. I když se záda na pohled snaží imitovat kov, provedení je celoplastové jen s hliníkovým bočním rámečkem. Působí to ale na první dojem kvalitně, nikde se nic neohýbá ani nevrže. Na horní straně je „ruchový“ mikrofon a 3,5mm jack konektor pro sluchátka. Dolní strana má uprostřed napájecí a datový micro USB konektor a pod mřížkami ukrytý mikrofon s hlasitým reproduktorem. Na pravé straně jsou tlačítka hlasitosti a zamykání, na omak působí příjemně a přesně. V horní části levého boku je již jen šuplík na karty. Zezadu telefonu dominuje čtečka prstů, na hoře pak jsou vedle sebe přisvětlovací dioda a čočka objektivu s elegantně řešeným krytím. Na omak a podle recenzí nejspíš nepůjde o tvrzené sklo, jako u P9, ale bude to pouze čirý plast.

Nejčastější pohled na telefon je ovšem zepředu. Nad displejem je malá čočka předního fotoaparátu, senzor osvětlení a mřížka sluchátka telefonu. Vpravo pak je ještě notifikační dioda, které jsem si všiml až po připojení do nabíječky. Pokud nesvítí, není prakticky vůbec vidět. Pod displejem je pouze samotné logo. Škoda, že zde nejsou třeba hardwarové ovládací klávesy systému. Samotný displej vypadá s minimálním rámečkem, hned po zapnutí je ale vidět, že se jedná o dizajnovou fintu a rámeček je asi o milimetr větší, než se zdá. Samotný IPS displej je prostě skvělý, rozlišení 1080×1920 pixelů na úhlopříčce 5,2 palců dává krásný obraz, čitelnost s automatickou regulací jasu je vynikající a vůbec neprozrazuje, že se jedná o polovinu levnější model vlajkové lodi. Jako bonus je již od výrobce na displeji aplikovaná ochranná fólie proti poškrábání.

První spuštění

Telefon měl nainstalovaný Android 6.0 s nadstavbou EMUI 4.1.1 a první spuštění a nastavení proběhlo bez problémů. K technickým parametrům a prostředí se rozepíši dále. První dojmy jsou z telefonu opravdu nadšeně pozitivní. Telefon se dobře drží, působí lehce a elegantně, nakonec se smířím i s většími rozměry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *