Huawei začal prodávat P9 Lite (2017)

Není to dlouho, co se u nás začal oficiálně prodávat ‚faceliftovaný‘ model s označením P9 Lite (2017). Na internetu jsou už i první testy a videa, ze kterých se dají oba modely porovnat. Současně s ním Huawei oznámil plošnou slevu původní odlehčené Pé devítky, která skokově klesla o 700Kč.

Již dříve někteří novináři tento model označovali jako P8 Lite (2017), což v zahraničí platí. Přitom za nedlouho by se měla začít prodávat ještě nová P10 Lite. Vypadá to, že Huawei bude mít v současné době na trhu ve střední třídě tři zajímavé modely, ale také s označením svých modelů pěkně zamíchal.

Pokud jde o novou P9 Lite (2017), tak podle prvních testů a videí by se mělo jednat převážně o  výraznější změny ve vzhledu. Telefon je zakulacenější a lesklejší, výrazná změna je kulatá čtečka otisku prstů. Baterie zůstala stejná, stejná je tak i váha. Telefon je vybaven systémem Android 7, na který starší model zatím stále čeká.

Jediným výrazným rozdílem ve výbavě je pak velikost RAM 3GB (se kterou se v zahraničí prodávala již starší P9 Lite). Zbytek zdá se být stejný či podobný, což potvrzují i zveřejněné výkonnostní benchmark testy.

Nová P9 Lite se začíná prodávat za stejnou cenu, jako startovala předchozí, tedy za necelých 7500Kč. Pro který model se dnes případně rozhodnout asi bude nakonec věc v kusu. Mě osobně se podle obrázků hranatější vzhled staršího modelu líbí víc, takže bych asi zbytečně nepřiplácel, ušetřil 1200Kč a volil levnější variantu.

Porovnání P9Lite a P9Lite(2017) na youtube:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *