Aktualizace na Android 7 Nougat / EMUI 5

Tak už i na můj loňský P9 Lite je dostupná aktualizace postavená na novém systému Android 7 s kódovým označením Nougat. Součástí aktualizace je inovované prostředí  EMUI 5.

Aktualizace EMUI 5

 

Aktualizace je velká 1.94GB, takže její stažení nějakou chvíli zabere. K úspěšné instalaci je pak potřeba ještě nějaký volný prostor navíc. Bohužel jsem zapomněl si poznamenat velikost volného místa před instalací updatu a následně po něm, takže přesnou hodnotu kolik si z paměti ukousne nemám.

Samotná aktualizace po stažení a následném restartu telefonu proběhla bezproblémově během asi deseti minut,  všechna nastavení a data aplikací zůstala zdá se zachována a na svém místě. To je hodně fajn zjištění!

Nový vzhled EMUI 5 je patrný na první pohled a na nějaké drobné rutinní změny v ovládání si bude třeba postupně zvyknout. Po několika dnech mám z updatu pozitivní dojem. Telefon se zdá svižnější, výdrž baterie se zdá ok a i když na něco se musí znovu zvyknout, několik novinek vyloženě potěšilo. Zajímavá je informace, že v případě nespokojenosti jde se vrátit zpět na EMUI 4.1. (za cenu ztráty osobních dat).

O novinkách v systému a uživatelském rozhraní budu psát postupně, jak se s nimi budu seznamovat. V rychlosti první znatelné změny:

  • Základní prostředí působí jednodušším čistším dojmem a nakonec i přehledněji
  • Výrazná změna je oznamovací řádek, například po stažení oznamovací lišty je možné email rovnou přečíst a následně smazat
  • Přehlednější nabídka nastavení
  • Aplikace již nemusí být všechny na domovské obrazovce, ale je možné přepnout možnost klasického menu aplikací
  • V rychlém nastavení může být více zástupců
  • Vylepšené menu telefonu
  • Režim rozdělené obrazovky, kdy mohou být současně zobrazeny dvě aplikace

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *